Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Ms'miyim
17 Mays 2024 - 20:55:16 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Ms'miyim  (Okunma Says 13108 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
e_cakmak
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« : 31 Temmuz 2016 - 03:06:06 »

Merhaba arkadaþlar. Öncelikle herkese geçmiþ olsun. Bana ms teþhisi henüz konulmadý. Sadece mr görüntülerine bakýnca beyinde renk vermeyen milimetrik birkaç lezyon ve omurilikte göðüs hizasinda 3 santimlik bir renk vermeyen leke gözüküyor. Birçok doktora gittim kan tahlillerinde bos sývýsýnda hiç bir hastalýk belirtisi yok. Ancak 2 ay önce sag bacaðýmda güç kaybý baþladý 5 gün kortizon aldým geçti. Denge kaybý 1 senedir var. Ve 2 3 yýldýr göðüs hizasýndan aþýðý ayak uçlarýma kadar his kaybi var. Göðsümde ve sýrtýmda batma hissediyorum. En son prf.dr Aksel siva ya gittim. Þu an ayda bir kortizon verdiler ve tedavi icin ms ilaci olan Aubagio verdiler ama henüz baþlamadým. Benim þikayetlerim yavaþtan baþlayýp ilerledi. Aðrýlarým ve  uyusmalarým hep var.  Bütün bunlara raðmen benim aklýmda hep bir þüphe var acaba baþka bir hastalýðýn pençesindemiyim diye. Bir doktor bana PPMS olabilir dedi. Aranizda benim yaþadýklarýmý yasayan bilgi sahibi olan varmi. 2 çocuðum var ve iyi bir eþim ve iþim var. Hayatýmýn baharýnda pisikolojik olarak darmadaðýn olduk. Lütfen yardým edin.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 31 Temmuz 2016 - 13:37:11 »

Merhaba, çok geçmiþ olsun. Ms konusuna çok hakim bir dr a gidiyorsunuz zaten ben çok endiþelenmeyin derim. Tedaviyede baþlamýþ Aksel hoca zaten. Ailenize ve size maþallah ama lütfen sakin olun. Bu tedavilere baþlamanýz ms olmanýz hayatý yaþamanýza engel deðil. Aksel hoca gereken yerde gereken müdaheleyý yapacaktýr. Siz kendinizi yormamaya , uykusuz kalmamaya dikkat edin lütfen...
e_cakmak
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 02 Austos 2016 - 04:14:06 »

ilginize çok teþekkür ederim ama ben hala kabullenemedim.
dolar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 5

« Yantla #3 : 03 Austos 2016 - 17:56:41 »

soruyu yanlýþ yerde sormuþum sanýrým ;

arkadaþlar herkese geçmiþ olsun öncelikle.

benim sorum þu ;

ben sol elimde 2 parmak uyuþmasý hasebiyle (karpel tünel sendromu ) doktora gittim. emg çekildi birþey çýkmadý. boyun fýtýðý olabilir dediler. boyun fýtýðý için boyun mr ý istediler. sonra beyaz lezyon görüp ilaçlý beyin mr ý istediler. ordada dikey lezyon çýktý bir kaç tane. ama bende baþka hiçbir belirti yok. ne gözde ne dengede v.s. doktor muhtemelen ms dedi ama yeni mezun bir doktordu. þimdi özele gideceðim ama  bu durumu yaþayan kimse var mý acaba? farklý bir hastalýk olabilir mi?
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #4 : 03 Austos 2016 - 19:36:43 »

Nerdensiniz bilmiyorum ama bir üniversite hastanesine gitmelisininiz. Doktorun yeni mezun olmasý tatminkar gelmediyse eðer
« Son Dzenleme: 27 Ekim 2017 - 18:21:21 Gnderen: oslem » Logged
dolar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #5 : 04 Austos 2016 - 10:14:24 »

Özlem haným teþekkürler öncelikle...
Ankara dayým. Randevu aldým ama haftaya cuma günü verdiler. Benim merka ettiðim konu þu. Bu beyaz lezyonlar ms hariç farklý bir þey olamaz mý?
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #6 : 04 Austos 2016 - 10:39:02 »

Hangi hastalýklarda görülür ben bilemem ama ms tanýsý için mr+tetkikler+muayene sonucu +dr hepsi birden deðerlenir . Ve inanýn nörolojik hastalýklar arasýnda ms masum bile sayýlabilir.
dolar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #7 : 08 Austos 2016 - 17:01:58 »

Özlem haným merhaba ,

Bugun farklý bir doktora gittim . senin ki damar týkanýklýðý olabilir , bu lezyonlar illa ms olacak diye birþey yok dedi. zaten beynimdeki 2 lezyon uzun zamandýr varmýþ. bakalým sonuçlar haftaya çýkar inþ.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #8 : 10 Austos 2016 - 14:10:58 »

Hayýrlýsý olsun bakýn bambaþka bir seçenek çýktý. Tabiiki plak ms demek için yeterli deðil
e_cakmak
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #9 : 13 Austos 2016 - 02:19:53 »

Merhabalar. Bende de önceleri denge güç kaybý yoktu ama bu haslalýklar doktorlarýn sanýrým en çok zorlandýðý tip hastalýklar. Bende de sizdekine benzer lezyonlar çýktý ama türkiye'nin en iyi doktorlarýndan birisine gitmeme ragmen bana teþhis koyamadý. Bos mr çeþit çeþit kan tahlilleri yaptýrdým ama sonuç yok. Bana ms tedavisine baþladýlar ayda bir kortizon almaya devam ediyorum hapýmý içiyorum hala uyusma ve göðüs sýrt aðrýlarým devam ediyor. 
Sura
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 8

« Yantla #10 : 14 Eyll 2017 - 23:55:20 »

soruyu yanlýþ yerde sormuþum sanýrým ;

arkadaþlar herkese geçmiþ olsun öncelikle.

benim sorum þu ;

ben sol elimde 2 parmak uyuþmasý hasebiyle (karpel tünel sendromu ) doktora gittim. emg çekildi birþey çýkmadý. boyun fýtýðý olabilir dediler. boyun fýtýðý için boyun mr ý istediler. sonra beyaz lezyon görüp ilaçlý beyin mr ý istediler. ordada dikey lezyon çýktý bir kaç tane. ama bende baþka hiçbir belirti yok. ne gözde ne dengede v.s. doktor muhtemelen ms dedi ama yeni mezun bir doktordu. þimdi özele gideceðim ama  bu durumu yaþayan kimse var mý acaba? farklý bir hastalýk olabilir mi?
Bence mutlaka ms konusunda uzman biriyle görüþüp bilgi almalýsýnýz
nurtoprak
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #11 : 18 Ekim 2017 - 10:51:55 »

merhaba herkese
2 yýl önce kollarýmda güç kaybý ve sol tarafýmda hissizlik nedeni ile doktora gitmiþtim. ms den þüphelenilmiþti ancak mrlarda herhangi birþey çýkmadý.
son olarak gözlerimde anlýk flaþ patlamasý gibi görüntü kayýplarý oluyor ve yürürken sað sola çarpýyorum, konuþurken de zor konuþtuðumu hissediyorum yeniden ms den þüphelendiler.
Mr sonuçlarý temiz çýkýp sonradan MS tanýsý alan arkadaþlar varmý
Zeze
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 40

« Yantla #12 : 19 Ekim 2017 - 13:33:06 »

Geçmiþ olsun sadece mr mý çekildi baþka test yapilmadimi beyin haricinde omurilik mr ý cektirdinizmi
nurtoprak
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #13 : 20 Ekim 2017 - 10:25:23 »

sadece beyin ve boyun mr çekildim baþka herhangi bir test yapýlmadý.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

12 Haziran 2022 - 19:15:59