Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
GRÝP AÞISI
06 Mays 2024 - 12:17:07 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: GRÝP AÞISI  (Okunma Says 8967 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
ada
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 19

« : 05 Austos 2007 - 22:31:59 »

Arkadaþlar hepinize selamlar.benim merak ettiðim bir konu var.sizlerede danýþmak istedim.aranýzda grip aþýsý olan varmý?grip aþýsýnýn msi tetikleyip tetiklemeyeceði konusunda kafamda soru iþeretleri var.doktorumla konuþmadan ,deneyimlerinizi paylaþýrsanýz sevinirim.þimdiden teþekkürler.sizleri seviyorum  Kahkaha

Bugün Geri K@l@n Hayatýmýn Ýlk Günü
ms-ra
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1326

« Yantla #1 : 05 Austos 2007 - 22:34:06 »

adacým cok bý býlgým yok ama tetýklýyo galýba...........
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 91

« Yantla #2 : 05 Austos 2007 - 22:52:15 »

sevgili arkadaþým,bu konuda çok bilgim yok ama bi ara  buaþýyla ilgili yazý okudum.MS'i tetikliyo diye hatýrlýyorum.ben grib aþýsý olmadým.üzgünüm seni bu konuda aydýnlatamadým...
ada
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #3 : 05 Austos 2007 - 22:55:27 »

ilginiz için teþekkür ederim arkadaþlar.bende tetiklediði yönünde düþünüyrm ama tabi herkeste farklý seyreddiði için merak konusu oldu bende ???saðlýklý günlere hep birlikte...

aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #4 : 05 Austos 2007 - 23:13:36 »

Sevgili Ada grip aþýsýnýn MS te atak olasýlýðýný tetiklediði için hekimler tarafýndan sýcak bakýlmadýðý yönünde bir görüþ var.Ama yine de seni takip eden dr unla görüþmen gerekiyor.Bu konuda dr unun da görüþünü al .Ben grip aþýsý olmuyorum.Sevgi ve saðlýkla kal....
bülent
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 117

« Yantla #5 : 06 Austos 2007 - 15:15:53 »

Bazý doktorlar iþleri gereði çok insanlarla muhatap olan mslilere grip aþýsýný öneriyor. Çünkü gerçekten girip geçirme ihtimalleri çok yüksek.  Ama ben kendimi gripten korurum asla olmam diyebiliyorsanýz olmamamanýz daha mantýklý. Bu sene grip aþýlarýna Türkiyedeki grip florasýda dahil edilmiþ yani burada görülen grip türleride aþý içine girmiþ oluyor yoksa burada olmayan bir grip virüsüne karþý aþý olmak çok mantýksýz belkide doktarlar ondan þimdiye kadar ikilemde kalýyorlardý....
kamus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 781

yaprak döker bir yanýmýz,bir yanýmýz bahar bahçe..

« Yantla #6 : 06 Austos 2007 - 16:29:32 »

esvgili ada ben bunu dr uma sordum ve grip aþýsýyla vucuda verilen grip mikrobunun baðýþýklýk sistemini harekete geçireceðini zaten amacýnýn bu olduðunu ve bizlere zararý olabileceðini öðrendim bence tabi bu benim fikrim yaptýrmamak lazým

Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 2278

« Yantla #7 : 06 Austos 2007 - 18:26:50 »

Grip aþýsý tartýþmalýdýr. Grip aþýlarý bazý kiþilerde MS belirtilerinde bir artýþa neden olabilmektedirler. Bununla birlikte, grip aþýlarýnýn þiddetlenmelerin sayýsýnda bir artýþa neden olduklarý fikrini destekleyecek kanýt halihazýrda mevcut deðildir. Öte yandan, grip gibi viral enfeksiyonlar ve þiddetlenmeler arasýnda bir iliþki olduðuna iliþkin yeterli kanýt vardýr. Gribi izleyerek bir þiddetlenme yaþamýþ kiþiler grip aþýsý olmayý düþünebilirler. Bir kural olarak, immünsupresif ilaçlar kullanan kiþiler her türlü aþýlamadan kaçýnmalýdýrlar. Kiþisel beklentilerinizi ve sonuçlarýný doktorunuzla tartýþmalýsýnýz.
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #8 : 07 Austos 2007 - 11:00:54 »

Hakkýnda bu kadar soru iþareti bulunduðuna göre en iyisi grip aþýsý vurunmamak olacaktýr sanýrým. Hiç kimse net birþey söyleyemiyor Dr a soruyorum grip aþýsý  vurunayým mý ? iyi de gelebilir tetikleyede bilir diyor poFff tam bir muamma ...

ada
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #9 : 07 Austos 2007 - 12:02:01 »

aynen öle net biþiy söylemiyorlar.bende ayný düþüncedeyim tetikleyebilceði yönünde.galiba çoðu doktorda bunu söylüyor.teþekkürler arkadaþlar.saðlýklý yarýnlara...

carpediem
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 65

« Yantla #10 : 07 Austos 2007 - 12:15:16 »

GRÝP AÞISINI DOKTORLAR KESÝNLÝKLE ÖNERMÝYORLAR.BU ARALAR ÇOK MEÞHUR OLAN RAHÝM AÐZI KANSERÝ AÞISINIDA...BEN AVONEX KULLANMAYA BAÞLADIÐIMDAN BERÝ NE GRÝP OLDUM NE NEZLE NE DE BAÞKA BÝRÞEY  Kahkaha

ÇOCUKLAR ÝNANIN,ÝNANIN ÇOCUKLAR.
                 GÜZEL GÜNLER GÖRECEÐÝZ,
                              GÜNEÞLÝ GÜNLER !!!...
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

15 Austos 2020 - 02:08:46