Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
BEKLENEN ÝLAÇ BULUNMUÞ
06 Mays 2024 - 02:48:25 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: BEKLENEN ÝLAÇ BULUNMUÞ  (Okunma Says 8020 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
abdullah
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 214

« : 26 ubat 2009 - 18:22:41 »

MS hastalarýnýn yürüyüþünü düzelten ilaç bulundu
26 Þubat 2009 16:30
Multiple Skleroz (MS) hastalarýnýn yürüyüþü bir ilaç sayesinde düzeldi.

ABD'nin Rochester Üniversitesinden Andrew Goodman ile ABD ve Kanada'daki 33 MS merkezinden meslektaþýnýn 18 ila 70 yaþýndaki MS hastasý 301 kiþi üzerinde yaptýðý klinik araþtýrma, Fampridin adlý ilacýn hastalarýn yürümesini düzelttiðini gösterdi.

Araþtýrmacýlar, MS hastasý bir gruba 14 hafta boyunca günde iki kez 10 mg Fampridin, diðer gruba placebo verdi. Fampridin alanlarýn yürüme hýzý yüzde 35, placebo alanlarýnki ise yüzde 8 arttý.

Bilim adamlarý, ilacýn, sinir liflerinin etrafýný saran koruyucu miyelin kýlýfýnýn kaybýna (demiyelinizasyon) etki etmediðini, ancak sinir liflerinin ileti hýzýna katkýda bulunduðunu vurguladýlar.

Araþtýrma "The Lancet" dergisinde yayýmlandý.

Ýlacý geliþtiren Acorda Therapeutics þirketi, ilacýn piyasaya sürülme izni için bu ay Amerikan Gýda ve Ýlaç Dairesine baþvurmuþtu.

-MS NEDÝR-

MS, beyinde ve omurilikte, mesajlarý taþýyan sinir telleri etrafýndaki koruyucu kýlýfla (miyelin kýlýfý) ilgili bir hastalýk olarak biliniyor. Kýlýfýn hasar gördüðü yerlerde sertleþmiþ dokular (skleroz) yer alýyor, bu sertleþmiþ alana plak deniyor. Plaklar, sinir sistemi içinde pek çok yerde oluþabiliyor ve sinirler boyunca mesajlarýn iletilmesini engelleyebiliyor.

Belirtiler etkilenen sinir sistemi bölgesine göre farklýlýk gösteriyor. Bunlar arasýnda halsizlik, karýncalanma, uyuþma, duyu eksikliði, denge bozukluðu, konuþma bozukluðu, titreme, kol ve bacaklarda sertlik, güçsüzlük, idrar kaçýrma veya yapamama, erkeklerde cinsel güç azlýðý sayýlabiliyor.

abdullah
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 214

« Yantla #1 : 26 ubat 2009 - 18:24:01 »

DOSTLARIM BU HABERÝ AZ ÖNCE OKUDUM VE PAYLAÞMAK ÝSTEDÝM
SELVA
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 5219

« Yantla #2 : 26 ubat 2009 - 20:36:33 »

saqol arkadaþým süper bir haber bu 
deniz*
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 5329

« Yantla #3 : 26 ubat 2009 - 21:20:46 »

Abi teþekkürler bundan daha güzel haber olmazdý acaba Türkiye'ye ne zaman gelecek?
frenc
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #4 : 27 ubat 2009 - 14:17:04 »

saðol arkdaþým mükemmmel haber.
ÖZNUR
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 236

« Yantla #5 : 28 ubat 2009 - 18:15:26 »

Teþekkür ederim. Umarým en kýsa zamanda Türkiyeye gelir.
seheryelii
Ziyareti
« Yantla #6 : 01 Mart 2009 - 12:34:36 »

buraya ne zaman gelicek:(dört gözle bekliyorum..çünki ben hiç yürüyemiyorum:(
yevren
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 205

« Yantla #7 : 01 Mart 2009 - 16:01:25 »

arkadaslar bu güzel bir haber ama lütfen tüm umudunuzu buna baglamayin.cünkü piyasaya gelmesi uzun sürebilir, yani bazi denemelerden gecmesi gerekeebilir.Sonra durmadan haberleri duyuyoz hep, yeni bir ilac bulundu felan ama hep bulunmasiyla kaliyo daha ortalarda bisey yok.Yani az daha sabir, insallah bu hastaligin sonu yaklasmakta.
ms ve esra
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 29

« Yantla #8 : 19 Mart 2009 - 12:14:45 »

Allah ýn izniyle inþaallah arkadaþlar bu ilaç Türkiye ye gelir ve inþaallah þikayetlerimizin iyileþmesine neden olur!..Ben gerçekten bu hastalýðýn baþlarýnda çok takmýyordum ama kafama þikayetlerimin falalaþmasýyla ben de biraz bu hastalýk sorun olmaya yeni yeni baþladý. Ama buna da þükür yine de her hastaneye gittiðim de ben den daha kötü hastalarý gördükçe bu hastalýða binlerce þükrediyorum. ÝNÞAALLAH ARKADAÞLAR BÝR AN ÖNCE BU ÝLAÇ TÜRKÝYE YE GELÝR. TEK DÝLEÐÝM BU BENÝM ALLAH TAN!..
ZUMRUT
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 12353

« Yantla #9 : 19 Mart 2009 - 14:41:38 »

ewet.FAMPRÝDÝN.bende.bu.ilacý.çok.merak.ediyorum.bu.gün.radyo
konugu.dr.bu.soruyu.ilettim.bakalým.sabahattin.bey.ne.yanýt.verecek
bu.ilaç.sanki.tam.benlik.öyle.hissediyorum.yürümem.biraz.hýzlansa.yeter
yurt.dþýndan.getirip.kullanabilirmiyiz.bunu.bi.ögrenebilsek..

Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

27 Nisan 2018 - 04:03:23