Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Mitoksantron ilaç hakkında
27 Mays 2024 - 20:03:15 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Mitoksantron ilaç hakkında  (Okunma Says 10059 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
ÖZNUR
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 236

« : 25 ubat 2011 - 11:13:53 »

Merhaba; Ben 10 yıldır tanımlı MS hastasıyım. Daha önce geçmişimi yazmıştım. 2 yıla yakın yürüme sorunum var. MS ilerleyen tipe döndü. Doktorlarım Mitoksantron önerdiler.  2. serumu aldım şimdilik saç dökülmesi dışında bir değişiklik yok. Bu ilacı kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.
« Son Dzenleme: 26 ubat 2011 - 11:00:32 Gnderen: ÖZNUR » Logged
yilmaz
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 159

« Yantla #1 : 25 ubat 2011 - 16:20:22 »

Ben suan almanyadayim ama iki senedir mitox. kullandim ve gecen ay son serumu aldim.ilk baslarda bende  korkuyordum- nede olsa bir tür kemoteapiydi ismi-ama hic degilse devamli igne olmaktan kurtulmustum.Sen sadece devamli kan tahlilini unutma birde her türlü hastalikli yerlerden ve kisilerden uzak dur.Nede olsa bu serumla immun sistemi bir sekilde yok ediliyor sonra vücut onu yeniden üretiyor.o yüzden mitx alanlar kendilerin biraz daha dikkat etmeliler.
ÖZNUR
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 25 ubat 2011 - 17:11:56 »

İlgine Teşekkür ederim.İyileşme yönünde bir değişme oldumu. Bana rebifi kes demediler ama iğneyi ben bıraktım çünkü çok kötü oluyordum. Doktorumla konuşacağım ulaşabilirsem tabiki.
yilmaz
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #3 : 25 ubat 2011 - 20:52:42 »

iyilesme konusunda pek bir degisiklik olmadi ama daha önceleri rebif 44 ve avoneksi denemistim ve bir faydalarini görememistim.Son care olarak dr´um bana bunu tavsiye etmisti.Nasil herkeste MS´in etkileri baska oluyorsa belki bu serumunda etkileri baska olur!!!
ÖZNUR
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 26 ubat 2011 - 10:59:10 »

Prof.Dr.Serkan Bey'e dün þikayetlerimi anlatým.  Mitoksantron (Gögüs Kanseri ilacý)  kullanýrken Rebif 44 de mutlaka kullanacaksýn (Aðrý kesici ile birlikte kullan) dedi.
yilmaz
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #5 : 26 ubat 2011 - 12:12:12 »

Ben dr degilim ama benim dr´um mitoxu kullanirken öteki igneleri kesmemi söylemisti.Tabiki drlar bu isleri daha iyi bilirler mutlaka.Sende icinin daha rahat etmesini istiyorsan birda baska bir drada daha danis.Zaten onlarinda ellerinde kesin birsey yokki,ya tutarsa hesabi iste.
rony
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« Yantla #6 : 28 ubat 2011 - 16:30:50 »

ozur keske ýyý býr seyler dýyebýlseydým ama bende faydasýný goremedým ve gecmýs olsun herkese acýl sýfalar...
ÖZNUR
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #7 : 01 Mart 2011 - 11:28:59 »

Yýlmaz ve rony ilginize teþekkür ederim. Ýðneyi kullandýðýmda yaþayan bir ölü oluyorum boþ çufal gibi nereye býrakýrsanýz orada kalýyorum (ayaða kalkamýyorum, saðdan sola dönebiliyorum ne de elimi kullanabiliyorum). Hayýrlýsý bakalým umarým hepimiz için iyi birþeyler bulunur 
SULTAN06
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 31

« Yantla #8 : 02 Mart 2011 - 02:14:25 »

çok  geçmiþ  olsun  bu  durumdayken  dr  fizik tedavi  vermesi  gerekmezmi  acil  þifalar  diliyorum 
gokhan01
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 21

« Yantla #9 : 03 Mart 2011 - 16:22:46 »

GEÇMÝÞ OLSUN BENDE 10 YILDAN FAZALADIR MS LÝYÝM HEMEN HEMEN BENDE O SONLARI YAÞIYORUM FÝZÝK TEDAVÝ GÖRMENÝ TAVSÝYE EDERÝM BENDE GÖRÜYORUM VE BANA ÝYÝ GELDÝ DR LA BÝR GÖRÜÞ ÞÝMDÝ OSANA EN DOÐRU OLANI SÖYLER... ALLAH HEPÝMÝZE AÇÝL ÞÝFALAR VERSÝN TEKRARDAN GEÇMÝÞ OLSUN...
ÖZNUR
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #10 : 08 Mart 2011 - 08:50:07 »

Arkadaþlar teþþekkür ederim. Fizik tedavi hastanede yatarken gördüm ve ev için fizik hareketleri verdi. Evde verilen hareketleri yapmaya çalýþýyorum. Allahtan hepimize ACÝL þifalar versin.
sinameki
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 6

« Yantla #11 : 08 Mart 2011 - 14:54:25 »

Arkadaşlar inşaallah Allah ben ve tüm hasta kardeşlerimizin yardımcısı olsun ve Allah'tan başka gideceğimiz yok bu hastalık başımıza' Allah'dan geldi ve bu hastalığı göndermekte bir tek Allah ım senin elinde ve biz hasta kullarının elinde lütfen sen biz hasta kullarının yanında olur musun?(AMİN)
« Son Dzenleme: 08 Mart 2011 - 15:01:13 Gnderen: sinameki » Logged
ÖZNUR
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #12 : 11 Mart 2011 - 12:31:12 »

AMÝN Arkadaþlar herþeyin baþý saðlýk. Hastalýðýn seyrinde bizim katkýmýz çok kuvetli.   Üzülme, Takma kafana, yorulma,....vb. bunlarý Biliyorumda ama söylenenleri yapamýyorum. Bu söylenenlerin bende etki çok büyük ne zaman üzülsem, ne zaman unutamazsam ve bunun gibi durumlarda atak geçiriyorum. Artýk ataklarda bende iz býrakýyor eskiden kortizon ile % 100 e yakýn iyileþme olurken þimdi pek bir faydasý olmuyor. Ben ve Doktorlar baþka arayýþlar içine giriyoruz. Ne demem gerekiyor bilmiyorum  
« Son Dzenleme: 11 Mart 2011 - 13:09:52 Gnderen: ÖZNUR » Logged
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

29 Ekim 2021 - 07:54:12