Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
selamlar benim MS hikayem(Yenileme)
15 Mays 2024 - 07:05:18 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: selamlar benim MS hikayem(Yenileme)  (Okunma Says 14530 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« : 12 Nisan 2007 - 23:29:10 »

Benim MS taným 2003 yýlýnýn mayýs sonlarýnda kondu.Çok zor bir dönemdi benim için.Önce görmede bulanýklýk ardýndan sol topuðumdan baþlayan ve üste bacaðýma doðru yayýlan bir elektriklenme ve ayaðýmda güçsüzlük oldu.Sonra doktorun istediði MR sonucunda beynimde ve boynumda,sýrtýmda plaklara rastlandý.Bu arada 5 gün boyunca pulse 1 gr.kortizon tedavisi gördüm.Bu arada sað kol ve bacaðýmda güçsüzlük baþladý.Bütün belirtiler arka arkaya geldi.BOS alýndý.Ama MS göstergesi olan oligoklonal bant adý verilen veri negatif çýktý ve ben izleme alýndým.Þikayetlerim yavaþ yavaþ geçti.Yapýlan kontrol MR larmda sýrttaki plaklarým silikleþti.Beynimdeki plak küçüldü.6 ayda bir kontrollere gidiyorum.B vitamini,uyuþma ve aðrýlarým için neurantin,güçsüzlüðüm için modiodal alýyorum.Þu anda çok sevdiðim iþime devam ediyorum.Tek dileðim MS ile bu þekilde yaþamaya devam etmek.Hastalýðýmýn gerektirdiði þekilde yaþamýmda deðiþiklikler yapmak zorunda kaldým.Ama mutluyum.Herkese saðlýk ve sevgiler.

Not 1:Arkadaþlar bu hikayeye birþeyler eklemeyi unuttum.Ben ünv.3 sýnýfa giderken yaz tatilinde bir sabah baþdönmesi ile kalktým yataktan ama kalkýþ o kalkýþ dengemi saðlamada zorluk çekiyordum ve arkasýndan bulantý,kusma ile birlikte hemen annem beni çapaya götürdü.Hiç unutmam 30 Aðustos idi ve ben 20 yaþýndaydým.Nöroloji bana lomber ponksiyon yaptý ve beyin tomografisi çekildi.Arkasýndan baþ aðrýlarým çok fazla oldu.Çok iþtahsýzdým ve su içsem bile çýkartýyordum.Tomografide sadece sinüzit tanýsý kondu.Kulak ile ilgili yapýlan testlerim de normal çýktý.Yaklaþýk 1.5 aylýk dönemde kendimi toparladým ve okuluma devam ettim.Ama baþaðrým devam etti,üst dudaðýmda karýncalanma oldu.Yine nörolojiye gittik ama dr migren tanýsý koydu ve bir süre migren ilacý kullandým.Üst dudaðýmdaki karýncalanma da geçti kendiliðinden.Bence bütün bu yaþadýklarým MS ile ilgili þikayetlerdi,ancak tanýmýn konmasý 14 sene sonra oldu arkadaþlar.Buna þimdi daha çok eminim.Çünkü o sýrada MR yoktu ya da yaygýn deðildi tam bilemiyorum.Ama dr umun dediðini hiç unutmuyorum"Aysun eðer 14 sene evvel ilk ataðýný yaþamýþsan  buna sevinmemiz gerek çünkü 14 sene sessiz kalmýþ.Bu MS in gidiþi açýsýndan olumlu bir iþaret "demiþti.Yani 1989-2003 arasý 14 sene sessiz bir dönem geçirmiþim ya da yaþadýðým þikayetler beni çok fazla etkilememiþ.2003 mayýs 23 te kesin taným kondu.Dolayýsýyla ben 18 senelik MS hastasý oluyorum arkadaþlar.Allaha þükürler olsun.Sizlerle bunu paylaþmak istedim.
Not 2:Bu arada benim ilk adým Aysun.Yazýmda "Aysun" adýný görünce þaþýrmayýn.Sizleri çok seviyorum
« Son Dzenleme: 02 Aralk 2007 - 15:34:03 Gnderen: a.hazan » Logged
haYat
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 7

« Yantla #1 : 13 Nisan 2007 - 10:11:48 »

çok geçmiþ olsun rabbim yardýmcýnýz olsun inþallah herþey istediðiniz gibi olur saðlýklý bir ömür dilerim
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

« Yantla #2 : 13 Nisan 2007 - 13:45:56 »

Teþekkürler.Desteðiniz için.Siz de sevgi ve saðlýkla kalýn
mergul
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 38

« Yantla #3 : 17 Nisan 2007 - 21:53:11 »

rabbim her daim yanýnda ve yanýmýzda olsun

sevgiyle maviyle kal ümitlerimiz her zaman mawiyle dolu olsun.

Rabbim hepimizin içine geniþ iman ve tevekkül etmemiz için sabýr wersin. inþaAllah bu sýkýntýlarýmýza gögüs gelme güzelliðini rabbim içimize werir.

ms'le de yaþanýr
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #4 : 10 Haziran 2007 - 18:47:20 »

sLm HazaN ... Herþeyden önce saðlýk deniliyor ama saðlýklý olupta mutlu olamayan o kadar çok kiþi var kii ama ne güzel sen herþeye raðmen mutlu olduðunu belirtmiþsin bence Ms le savaþta 1-0 öndesin
                                Acil þifalar diliyorum ...
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

« Yantla #5 : 12 Haziran 2007 - 13:13:55 »

Dejavu güzel dileklerin için tþk ler.Evet herþeye raðmen bunu yapmak zorundayýz.Ýnþallah hep birlikte saðlýklý ,mutlu,huzurlu günlere!!!!
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 91

« Yantla #6 : 26 Temmuz 2007 - 13:38:15 »

Geçmiþ olsun hazan.inancýmýzý yitirmeden MS'le mücadele etmek,bazen zorda olsa...hayata sýmsýký sarýlmalýyýz ki MS bizden uzak olsun.aynen senin  yaptýðýn gibi...MS'le mücadele eden birinin mutlu olduðunu  bilmek inan çooo.........k güzel. Kahkaha Kahkaha Kahkaha
BuaKaW_PRaMuK
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 2496

« Yantla #7 : 08 Ekim 2007 - 03:08:29 »

HAzan ablacým bu kalbin kadar deðerli temiz sayfayý bana ayýrdýgýn için cok tþk ediyorum Kahkaha:D ablacým sen okadar pozitifsinki okadar cana yakýnsýnkii okadar iyimsersinkii bilmiorum bunu bilmeyen varmýý...harbiden MS in iþe yaradýgý bir yer var diorum...MS sayesinde seni tanýdýgým için...inan þimdi ne kelimeler yeter seni ve yüreðini anlatmaya nede beným vaktim..onun için yüce rabbimden þifalar diliyor sevgilerimi sunuyorum...Kardeþin Burak...

BeN SeNiNLe ToPRaÐa GiReRiM DiYeNLeRi ÇoK GöRDüM!!!BeN öYLe DiYeNLeRi ToPRaÐa HeP YaLNýZ GöMDüM!!!
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

« Yantla #8 : 08 Ekim 2007 - 19:50:03 »

Caným benim ben de seni çok seviyorum ;)Eðer sana pozitif bir enerji verebildiysem ne mutlu bana.Hepiniz benim için ayrý ayrý deðerlisiniz.Sen güçlü,sevecen,yüreði temiz birisin Burakçýðým.Ýlk konuþmamýzdan sonra bunu zaten anladým.O güzel yüreðindeki sevecenliði hiçbir zaman kaybetme ve sakýn savaþmaktan vazgeçme emi.Böyle cývýl cývýl,tertemiz ve sevgi dolu ol her zaman inþallah.Saðlýk ve sevgiyle kal AÞÝLLLLLLLL
aysetmy
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 21

« Yantla #9 : 08 Ekim 2007 - 23:24:56 »

Slm hazan herkesin bir hikayesi olsada ayný noktadayýz.Yaþam sevincin hiç sönmesin arkadaþým.Saglýkla kal...
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #10 : 09 Ekim 2007 - 01:00:35 »

Caným Ablacým öncelikle gecmiþ olsun.sende kii o güzel yürek oldukca Hep iyi olursun inþallah.Sen icten sammi bir dost arkadaþ ablasýn iyi ki varsýn.Seni cok seviyorum.

Saðlýcakla tebessümle kal...
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

« Yantla #11 : 02 Aralk 2007 - 15:40:45 »

Arkadaþlar MS ile ilgili hikayeme eklemeler yaptým.Bu aslýnda MS tanýmýn konduðu süreyi çok etkilediði için ekleme yapmaya karar verdim.Eðer ilk ataðýmý 1989 aðustosunda geçirdiðim kabul edilirse ki ben buna kesinlikle eminim 18 senedir MS ile yaþýyorum.Ben bunun ancak 4.5 senesini resmi olarak biliyorum.Sevgi ve saðlýkla kalýn....
blackened
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 100

The Gods Made Heavy Metal

« Yantla #12 : 02 Aralk 2007 - 21:18:28 »

geçmiþ olsun..
benimde 20 yaþýma vede 3. sýnýfta baþladý hikayem..
eeöö ben hala 20 yaþýmdayým  vede zaten 2 ay oldu teþhis konulalý
nese
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 692

« Yantla #13 : 03 Aralk 2007 - 18:33:02 »

hazan haným sizinleyim
saygýlar

onurbayram
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 26

« Yantla #14 : 10 ubat 2008 - 19:43:33 »

geçmiþ olsun sana allahtan þifalar dilerim
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

29 ubat 2020 - 19:10:25