Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Copaxson
29 Mays 2024 - 19:47:59 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Copaxson  (Okunma Says 8129 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Ozzume
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 11

« : 03 Kasm 2017 - 22:38:31 »

Merhaba 5 aydir copaxcon kullaniyorum her vurdugumda kaniyo ve kabariyo etim ve 4 gun gecmiyo acaba herkesde bu sorun oluyomu cok canim yaniyo haftada 3 kere vuruyorum yardimci olursaniz sevinirim  
coster
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 32

« Yantla #1 : 05 Kasm 2017 - 00:21:13 »

Merhaba;

Ben haftada 3 gün (Pzt, Çrþ, Cm ) kullanýyorum. Ýlk kullanýmdan hemen sonra 20 dakika süreyle seðirmeler ve biraz yanma oluyor ama onu da soðuk aparat uygulayarak halledebilirsiniz. 2 aydan beri kullanýyorum. Ben sizin yazdýðýnýz þeyleri henüz hiç yaþamadým.

Geçmiþ olsun
Ozzume
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 05 Kasm 2017 - 19:19:08 »

Sizede gecmis olsun benim her vurdugum yer sisiyo kizariyo 3 4 gun gitmiyo kizarikligi anlamiyorum hemsirem birsey soylemiyo olur diyo ama bi kac ay daha bakicam belki duzelir
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 76

« Yantla #3 : 05 Kasm 2017 - 19:41:59 »

Ýnþallah düzelir geçmiþ olsun
coster
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 05 Kasm 2017 - 22:15:11 »

Dediðim gibi bende ilk enjeksiyon dahil bunlarýn hiç biri olmadý. Belki alerjik bir durumunuz olabilir. Doktorunuzla konuþmanýzý öneririm.

Saðlýkla kalýn.
Zeze
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 40

« Yantla #5 : 05 Kasm 2017 - 22:35:03 »

Kabarmasý normal çünkü kas içine deðil deri altýna enjekte ediyorsunuz ilacý ama her defasýnda kanamamasý lazým yanlýþ yere yapýyor olabilirsiniz hemþirenizin ilgilenmesi ve bilgi vermesi lazým eðer bunu yapmýyosa hemþirenizi deðiþtirmenizi öneririm çünkü benim hemþirem yapýlmasý gereken yeri yanlýþ gösterdiði için sertlikler oluþtu ve üç yýl oldu ben iðneyi býrakalý hala sertlikler geçmedi çok geçmiþ olsun
sercan
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 214

ms.hakkýnda istediðinizi sorabilirsiniz.

« Yantla #6 : 07 Kasm 2017 - 08:17:09 »

herkese mrb ben 14 senedir ms.im ALLAH  þükür çok iyiyim her ms.kendine özgür biþey ben 10 sene copaxone vuruldum hergün 4 sene oldu iðneyi býrakalý belki fazlada olmuþtur.ben kendi tecrübemi söylim iðneyi dolaptan çýkardýktan sonra 10 15 dakka bekletiyordum sonra buz kalýbý ile vuracagým yere þoklatýyordum üstüne tutuyordum yani 1 2 dakka sonra pamuk ile kolonya ile o vuracagým bölgeyi silip temizliyordum sonra iðne tabancam ile ayarýný yapýp vuruyordum hiçde acýmýyordu þiþmede sadece kollarda oluyordu onuda hallettim bir þekilde þiþme derken iðne yeri sonra iniyor zaten öyle yani sormak istediðiniz sorular olursa ben hep burdayým hergün bakýyorum form sitesine a.e.olunuz sevgilerimle

dost vurulunca deðil, unutulunca ölürmüþ. Biz dostlarýmýzý kýr çiçekleri gibi avucumuzda deðil, kurþun yarasý gibi yüreðimizde saklarýz.
imza
<<<sercan>>>
Ozzume
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #7 : 17 Kasm 2017 - 19:41:00 »

Ben anlamoyorum bugun vurdum mesela bacagimdan ck canim yandi agladim ve her defasinda kaniyo hemsireme soyluyorum normal diyo ben anlamiyorum wrtik vurmak istemiyorum igneyi
coster
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #8 : 17 Kasm 2017 - 20:31:10 »

Bu normal deðil bence hemþirenizi deðiþtirin. Ben iðneyi 20 dk önce dolaptan çýkarýyorum. Enyeksiyondan sonra yarým saat kadar buz uyguluyorum. Hiç bir aþamada acý yada kanama olmýyor.
sercan
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 214

ms.hakkýnda istediðinizi sorabilirsiniz.

« Yantla #9 : 20 Kasm 2017 - 08:34:15 »

herkese mrb ben 14 senedir ms.im ALLAH  þükür çok iyiyim her ms.kendine özgür biþey ben 10 sene copaxone vuruldum hergün 4 sene oldu iðneyi býrakalý belki fazlada olmuþtur.ben kendi tecrübemi söylim iðneyi dolaptan çýkardýktan sonra 10 15 dakka bekletiyordum sonra buz kalýbý ile vuracagým yere þoklatýyordum üstüne tutuyordum yani 1 2 dakka sonra pamuk ile kolonya ile o vuracagým bölgeyi silip temizliyordum sonra iðne tabancam ile ayarýný yapýp vuruyordum hiçde acýmýyordu þiþmede sadece kollarda oluyordu onuda hallettim bir þekilde þiþme derken iðne yeri sonra iniyor zaten öyle yani sormak istediðiniz sorular olursa ben hep burdayým hergün bakýyorum form sitesine a.e.olunuz sevgilerimle

dost vurulunca deðil, unutulunca ölürmüþ. Biz dostlarýmýzý kýr çiçekleri gibi avucumuzda deðil, kurþun yarasý gibi yüreðimizde saklarýz.
imza
<<<sercan>>>
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

29 Ekim 2022 - 07:02:11