Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Annem ve ms.
29 Mays 2024 - 01:36:45 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Annem ve ms.  (Okunma Says 16129 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
talebeee
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 16

« : 02 Austos 2008 - 16:58:32 »

Meraba arkadaþlar ben Mustafa Benimde annem Ms hastasý.

Yýllar önce kardeþlerim ve annemle yürüyüþe çýkmýþtýk. Bi üsgeçiti geçtik derken annemin bi anda bacaðý güçsüz kaldý ve yürüyemedi apar topar babamý arayýp arabayý getirmesini söyledik o gelene kadar bacaðý geçmiþti ve ondan sonra herhalde yorgunluktan dedik. Sonra annemin bel aðrýlarý artmaya baþladý giderek arttý ama doktorlar bu bel fýtýðýndan olamaz falan dediler en son belinden su almýþlardý. Ve taný konulmuþtu MS.
Evde kimse MS hakkýnda ufacýk bilgiye sahip deðildi ilk defa duyuyorduk. Ýnternet cafe lere gidip araþtýrmaya baþladým ve tedavi edilemeyen bi hastalýk olduðunu öðrendiðimde yýkýlmýþtým resmen. Ankarada oturuyorduk bu arada sonra Bursaya taþýndýk. Taþýndýktan sonra bi ara hamama gittik hamamdan annemi kucaðýmýza alýp çýkardýk sýcak aþýrý derecede tepki göstermiþti. Sonra Uludað üniversitesinde nöroloji poliknliðine yatýrdýk ama sonuç yine ayný. Ýlaç veriliyo ama iyi gelmiyo sonunda bursadan taþýnmak zorunda kaldýk Nemli hava daha da kötüye itecekti. Þimdi tekrar ankaradayýz. Bu aralar yine aðrýlarý artmaya baþladý Doktorumuz Rana hoca gidip verdiði ilacý yada tedavi þeklinde deðiþiklik yapsak acaba biraz düzelirmi diye sorcam. Eðer ayný türde hastalýðý olan varsa nasýl bi tedavi uyguladýðýný söylerse çok mutlu olurum.
Ýþte bizim Ms imizde böyle baþladý Allah hepimize yardým etsin.
Hoþçakalýn...

Arkadaþlar Ankarada Rana Hocadan baþka MS'te uzman olan doktor biliyosanýz buraya yazabilirmisiniz?
« Son Dzenleme: 30 Haziran 2011 - 19:28:08 Gnderen: talebeee » Logged
sineeem
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 810

« Yantla #1 : 02 Austos 2008 - 17:25:20 »

Allah þifasýný versin inþaallah. Ben öyle bi þikayetle karþýlaþmadým. AMa doktorlar Allah'ýn izniyle bulurlar bi çaresini. MS korkulacak bi hastalýk deðil. ALLAH yardýmcýnýz olsun

Umutluyum! Ýsterseniz bakýn gözlerime, ýþýl ýþýl..
vademir
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 859

« Yantla #2 : 03 Austos 2008 - 00:34:13 »

Geçmiþ olsun kardeþim Ýlaç %50 moral %50. Sýcak beni de kötü etkiliyor maalesef. Mümkün olduðunca ýlýk suyla duþ almaya baksýn. Avrupada bazý ülkelerde yüzme terapileri uygulayan hastaneler bile var. Sýcak olmayan suyun iyi etkileri var ama sýcak su ve sýcak hava tam tersi. Çok haklýsýn MS bütün aileyi etkiliyor ama ailenin desteði ilaçtan daha iyi geliyor. Senin güzel ve tatlý sözlerin desteðin annenin en büyük ilacý. selam ve dua ile...

Hayatý ýskalama, çünkü yeniden niþan alma þansýn olmayacak...

www.ademdemir.blogcu.com
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #3 : 03 Austos 2008 - 13:51:42 »

Sevgili Mustafa annene geçmiþ olsun.Sitede yazýlanlar arasýnda MS ile ilgili bilgiler,geliþmeler mevcut.
Ýnþallah annenin daha da iyi olmasý dileklerimle,saðlýk ve sevgiler daima...
talebeee
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 04 Austos 2008 - 17:14:26 »

Evet moralin ne kadar önemli olduğunun farkındayım inanın etrafında 3 kardeşiz üçümüzde dört dönüyoruz ama şu belindeki ağrı bi geçse bacağıda düzelecek gibi ama bilmiyorum Doktorumuza gidelim bakalım umarım yararlı olabilecek bişeyler ilaç yada başka bişey verir hepinize teşşk.

Birde arkadaşlar Ankarada Rana hoca dan başka Ms'te uzman doktor biliyomusunuz?
« Son Dzenleme: 05 Austos 2008 - 12:32:13 Gnderen: talebeee » Logged
sineeem
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 810

« Yantla #5 : 27 Austos 2008 - 11:06:02 »

PROF.DR.MEFKURE ERAKSOY ÝSTANBUL ÇAPA TIP FAKÜLTESÝ

Umutluyum! Ýsterseniz bakýn gözlerime, ýþýl ýþýl..
drop
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 292

« Yantla #6 : 28 Austos 2008 - 18:33:02 »

Arkadaþým annene çok geçmiþ olsun. Ankara'da SSK hastanesinin nöroloji bölümünde Uzman Dr. Bilge RENKLÝYILDIZ var. Çok baþarýlý bir doktor. Bir de Uzman Dr. Bülent GÜVEN var. O da bu alanda baþarýlý bir isim. Anneni onlara götürmeni tavsiye ederim.Genel olarak SSK denilince bir önyargý var insanlarda baþarýsýz bir yer gibi. Ama çok yanlýþ. Bazý doktorlarý gerçekten çok baþarýlý. Bunu sadece yaþadýklarýmdan deðil yaptýðým araþtýrmalardan biliyorum. Üniversite hastanelerindeki bazý profösörler bile bana bu alanda SSK Norölojinin baþarýlý olduðunu söylediler. Nöroloji bölümünde yýllar içerisinde deðiþik zamanlarda hastanede kaldýðým dönemlerde sadece ms deðil baþka nörolojik hastalýklarda da kötü durumdaki hastalarý sapasaðlam ayaða kaldýrdýklarýný gördüm. Annen emekli sandýðýndan yararlanýyor bile olsa SSK ya gidebiliyor artýk biliyorsundur zaten. Annene acil þifalar...
« Son Dzenleme: 29 Austos 2008 - 17:08:17 Gnderen: drop » Logged
talebeee
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #7 : 04 Ekim 2008 - 00:13:43 »

Arkadaþým annene çok geçmiþ olsun. Ankara'da SSK hastanesinin nöroloji bölümünde Uzman Dr. Bilge RENKLÝYILDIZ var. Çok baþarýlý bir doktor. Bir de Uzman Dr. Bülent GÜVEN var. O da bu alanda baþarýlý bir isim. Anneni onlara götürmeni tavsiye ederim.Genel olarak SSK denilince bir önyargý var insanlarda baþarýsýz bir yer gibi. Ama çok yanlýþ. Bazý doktorlarý gerçekten çok baþarýlý. Bunu sadece yaþadýklarýmdan deðil yaptýðým araþtýrmalardan biliyorum. Üniversite hastanelerindeki bazý profösörler bile bana bu alanda SSK Norölojinin baþarýlý olduðunu söylediler. Nöroloji bölümünde yýllar içerisinde deðiþik zamanlarda hastanede kaldýðým dönemlerde sadece ms deðil baþka nörolojik hastalýklarda da kötü durumdaki hastalarý sapasaðlam ayaða kaldýrdýklarýný gördüm. Annen emekli sandýðýndan yararlanýyor bile olsa SSK ya gidebiliyor artýk biliyorsundur zaten. Annene acil þifalar...

Verdiðin bilgiler için çok teþekkür ederim.
tuba ural
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

« Yantla #8 : 10 Ekim 2008 - 13:50:31 »

selam. ben 12 yýldýr ms ile yasýyorum.annenize cok gecmis olsun. bende size mefkure hanýmý tavsiye ediyorum. gercekten alanýnda uzman bi doktor. mste korkulacak bi hastalýk degil emin olun sadece daha özenli yasamak gerekiyor.moral herzaman yüksek tutulmalý. ýlýk dus iyi geliyor. yorulmamaya dikkat etmeli anneniz. kýsacasý dikkatli yasamak... suan ilac kullanýyor mu?
IÞIL
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 402

« Yantla #9 : 15 Ekim 2008 - 17:11:49 »

Benim doktorum ibni sina hastanesinden Prof.Dr.Nezih YÜCEMEN (çok babacan ve çok açýk sözlü bir doktor, kesinlikle tavsiye ederim)
BuaKaW_PRaMuK
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 2496

« Yantla #10 : 29 Ekim 2008 - 05:09:57 »

annenize geçmiþ olsun allah yardýmcýnýz olsun diorum...anneninizin ilaçlarýný düzenli kullanmalý moralini yüksek tutmalý kendine dikkat etmesi yorulmamasý mumkun oldugunca stres içine girmemesi gerek enbasta...sonra hersey düzelir umut ediyorum...

BeN SeNiNLe ToPRaÐa GiReRiM DiYeNLeRi ÇoK GöRDüM!!!BeN öYLe DiYeNLeRi ToPRaÐa HeP YaLNýZ GöMDüM!!!
gencomer2011
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 184

« Yantla #11 : 02 Haziran 2011 - 22:41:18 »

ankara  araþtýrma hastanesinde POROF ÞENAY ÖZBAKIR HOCAM VAR
nazlinehir
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #12 : 07 Haziran 2011 - 14:08:18 »

bende 4 aydýr ms hastasýyým aslýnda þikayetlerim 1 yýldýr vardý ilk rana hanýma gittim mr sonuçlarýna göre ms deðilsin dedi bende ms deðilim diye sevinerek evime döndüm ama þikayetlerim devam etti 6 ay sonra ersin tan hocaya gittim tetkikler  sonucu ms olduðumu söyledi tedaviye baþladýk þimdi eskiye nazaran daha iyiyim doktorumdan memnunum ankarada ersin tan hocayý tavsiye ederim
ÖZNUR
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 236

« Yantla #13 : 28 Haziran 2011 - 12:50:53 »

Geçmiþ olsun. Doktor deðiþtirmeninde pek faydasý olmadýðýný söyleniyor yanlýzca annenin bir doktora güvenmesi lazým o doktoru bulun. çünkü tedavi þekilleri hiç deðiþmiyor. Ben kendimden biliyorum eþin iþi nedeniyle çok þehir deðiþtiriyorum bu sayede doktorlarda deðiþiyor. ama yapýlanlar pek deðiþmiyor. benim için kötü olan uzun süre bir doktorun takibinde olamam doktorlara ben ne dersem onun üzerinden yorum yapýyorlar. Tedavide bu þekilde yapýyorlar. Onun için annenizin güveneceði bir doktor bulun ona güvenin. Ankara'da doktorlarýný bilmiyorum (eþimin tayini çýkmadýda     ) ben Rana hanýmýn iyi bir doktor olduðunu duymuþtum.
talebeee
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #14 : 29 Haziran 2011 - 23:03:10 »

Yanýtlarýnýz için çok teþekkür ederim arkadaþlar bu mesajý yazalý yaklaþýk 3 yýl oldu.. Annem daha iyi diyemeyeceðim, ama kötü de deðil sadece hareketler özgürlüðü biraz daha kýsýtlandý. Hala ayný umutla bir ilaç gelecek ve hayatýmýzýn seyri deðiþecek diye tam umut bekliyoruz. Rana hoca iyidir ama sürekli ona gitmek gerekiyo onu görebilmek için yani hastanede hiç görmedim onu her zaman özeline de gitmek pahalý iþ.. Hatta bugün tekrar hacettepe hastanesinden randevu almak istedim malum 3 ay atýyo en az randevu diye ama bu sefer beni þaþýrttýlar yýl sonuna kadar tüm randevular doluymuþ ne komik... O yüzden baþka bir hoca ve hastaneden yardým almak en mantýklýsý geliyo herkese sevgiler selamlar...
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

27 Haziran 2021 - 09:46:04