Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

bir sorum var
16 Mays 2024 - 01:58:53 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: bir sorum var  (Okunma Says 6241 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 91

« : 21 Temmuz 2007 - 20:55:14 »

MS'i hayatýmda kabul etmeme raðmen  aslýnda kabul etmek zorunda kaldým desem daha doðru olacak.yaklaþýk iki yýldýr iðne kullanýyorum.geçirdiðim ataklar sonrasý COPAXONE  iðnesi verildi.yalnýz þu son aylarda BETAFEROM iðnesini kullananlarýn atak geçirmediðini öðrendim.iðnemi deðiþtirsem mi diye düþünüyorum.bu iðne hakkýnda bilgisi olan aslýnda kullanan arkadaþlar varsa bu konuda bilgi verirseniz sevinirim arkadaþlar.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 21 Temmuz 2007 - 21:13:44 »

Sonay dr hastanýn durumuna göre bu ýgneleri veriyor.Copaxone yan etkýsý en az olan iðne, etký mekanýzmasý býraz farklý mýyelýn kýlýfýn yapýsýnýn sentetýk olarak verýlmesý yaný þaþkýn olan akyuvarlarý kandýrmaca dýye dusun ,mýyelýn kýlýfa saldýrmalarý yerýne bu ýgneyle vucuduna verdýgýn sentetýk olana saldýrmasýný saglamak.Her ýgnenýn bellý býr yuzdede koruyucu etkýsý var ve bu hastaya görede deðiþebýlýyor.Birisi copaxone la seneler gecýrýp atak gecýrmezken dýgerý Betaferonda ayný olumlu etkýyý yaþýyor, býr dýgerýde Rebýf yada avonex te.

Emin ol ký dr un sana uygun gördugunu önermýstýr , ký ýstedýgý sonuca ulaþamazsa zaten deðiþiklik yapýcaktýr.Sen endiþelenme bu konuda.
« Son Dzenleme: 21 Temmuz 2007 - 21:36:59 Gnderen: oslem » Logged
ilhan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 800

demir tava geldi kömür akýl baþa geldi ömür bitti

« Yantla #2 : 21 Temmuz 2007 - 21:37:29 »

sevgili sonay özlem arkadaþýmýz ferekeni yazmýþ ama ben sana kendimden örnek vereyim bende betaferonun yan etkilerinin önüne geçemedim ve þimdi yürüyemiyorum bunu içini karartmak için yazmadým örnek olsun diye yazdým baðlayýcý sözüm belki kýzacan ama artýk baþkalarýna bakarak ilaç kullanmaktan vazgeçmeliyiz ne dersin birde dersenki ya biziki baþka evet ondada haklýsýn ama bizim zaten belli ilaçlarýmýz var þöyle bir örnekta versem yazýlarda var ve denenmiþ bu hiçbir interferonun fayda etmediði ms lilerde var yani kullandýðýmýz ilaca inanmamýz gerek ne dersin :)sevgiyle
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 2278

« Yantla #3 : 22 Temmuz 2007 - 00:04:14 »

Benimde Betaferonla buluþmama az kaldý. Aldýk dolapta duruyor. kortýzon tedawimin bitmesine son 5 gün. sonra baslayacagým.. ÝNSALLAH bize faydasý olacaktýr. Hayýrlýsý
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #4 : 22 Temmuz 2007 - 01:38:14 »

Sonay bende haftada bir avonex kullanýyorum 2.5 senedir þükürler olsun ki ciddi bir ataðým olmadý.ve þuan herþey cok daha iyi zaten özlem gerekeni  yazmýþ.....
ilacýn ne tür olduðuna doktorun karar veriyor senin icin uygun gördüðü ilacý vermiþtir.
Sen sadece doktorun önerdiði tedavini düzenli ol iyi olcaksýn inþ....
Cok bilmiþlik yapmayýmda 

sevgiile kal....
drop
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 292

« Yantla #5 : 22 Temmuz 2007 - 23:09:59 »

Sonay, ben de 2 yýldýr betaferon kullanýyorum. Doktorum ve Betaferonla ilgili hemþirelerin bana söyledikleri þu: Betaferon atak önlüyor diye birþey yok. Sadece ataklarýn daha hafif geçmesine yardýmcý oluyor. MS'te kullanýlan tüm ilaçlar ve tedavi hastanýn durumuna,plaklarýn büyüklüðüne ve bulunduklarý bölgeye göre belirleniyor. Doktorunun uygun gördüðü tedaviyi sakýn bozma bence.
mimar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 35

« Yantla #6 : 26 Temmuz 2007 - 15:48:09 »

MS'i hayatýmda kabul etmeme raðmen  aslýnda kabul etmek zorunda kaldým desem daha doðru olacak.yaklaþýk iki yýldýr iðne kullanýyorum.geçirdiðim ataklar sonrasý COPAXONE  iðnesi verildi.yalnýz þu son aylarda BETAFEROM iðnesini kullananlarýn atak geçirmediðini öðrendim.iðnemi deðiþtirsem mi diye düþünüyorum.bu iðne hakkýnda bilgisi olan aslýnda kullanan arkadaþlar varsa bu konuda bilgi verirseniz sevinirim arkadaþlar.

Ben 8 yýldýr ms hastasýyým. Betaferon ve avonex kullandým.Ama karaciðer fonksiyonlarýmý çok yükselttiði için doktorum onlarý kesip copaxone a baþlamamý söyledi.
6 yýldan uzun süredir kullanýyorum.Nisan ayýnda bir atak geçirdim.Ama ondan önceki ataðýmý 3 yýl önce geçirmiþtim.Hastalýðýn ilk zamanlarý 6 ayda bir atak geçiren biri için ilacýn olumlu etkisi söylenebilir.Bana copaxone nun üzerinizde çok olumlu etkisi var devam edin dediler.
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 91

« Yantla #7 : 27 Temmuz 2007 - 01:23:11 »

sorumu dikkate alýp cevap verdiðiniz için sonsuz teþekkürler...MS'siz günler diliyorum............................
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

01 Temmuz 2022 - 17:43:11