Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Bende MS hastalýðýna yakalandým ve 1,5 aydýr evde yatýyorum.
15 Mays 2024 - 17:40:43 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Bende MS hastalýðýna yakalandým ve 1,5 aydýr evde yatýyorum.  (Okunma Says 8359 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
servet
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 19

« : 16 Ekim 2007 - 14:14:54 »

Sevgili arkadaþlar, Öncelikle hepinize geçmiþ olsun ve hepinize ataksýz günler diliyorum.
Benim hastalýðým Aðustos ayýnda çift görme,þiddetli baþ aðrýsý,bacaklarýmda kramp, aðzýmda metalik tat ile baþladý. 1-2 gün sonra sol göz kapaðým kýrpma esnasýnda kapanmamaya baþladý ve ben iþ yerindeki klimadan yüz felci olduðumu sandým. Ýlk önce dahiliye ve göz doktoruna gittim bana sinüslerimin dolu olduðunu ve gözleriminhipermetrop olduðunu söyleyip gözlük ve antibiyotik verip gönderdiler. Ertesi gün iþyerinde baþaðrýlarým fazlalaþtý eve geldiðimde yüzümü yýkarken aynada aðzýmýn kaydýðýný ve konuurken dilimin peltekleþtiðini farkedip hemen Bakýrköy Ruh sinir hastanesini Nöroloji acil servisine gittim orada yapýlan muayene ve çekilen mr'larda beynimde ve boynumda plaklar olduðu ve büyük bir ihtimal MS hastasý olduðum söylendi. Hemen akabinde belimden BOS alýndý ve sonuç beyaz plaklar oalarak yani MS olarak çýktý ve 10 gün kortizon tedavisi gördüm. Þu an gözümde ve aðzýmda oluþan felç , dilimdeki metalik tat becaklarýmdaki kramplar eçti. Ancak baþ dönmem, halsizliðim sýrt aðrýlarým devam ediyor. 45 gündür istirahatliyim ve çalýþamýyorum.
Ben çok tez canlý hayatý dolu dolu yaþayan tam bir iþ manyaðýyým. Çalýþmayý ve mesleðimi çok seviyorum. Benim iþim Yabancý Sermayeli bir þirkette Mali Ýþler Müdürlüðü.Ama iþ tempom biraz aðýr. durmadan bilgisayar baþýnda veya toplantýlardayým.
Kendimi bilgisayar baþýnda veya evde sanki iþteymiþim gibi çalýþma ortamý yaratarak deniyorum ve aðrýlarým artýyor halsizleþiyorum ve çalýþmaya daha hazýr olmadýðýmý hissediyorum.
Sizler tecrübelisiniz, edindiðiniz tecrübelere göre sizce bu kadar uzun zamandýr normale dönmemem halsizliðimin devam etmesi normal mi ?

Hepinize þimdiden çok ama çok teþekkür ediyorum.

Bastýðýn yeri toprak deyip geçme taný..
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 16 Ekim 2007 - 15:00:22 »

Aramýza hoþgeldin . Geçmiþ olsun umarým uzun sürmez bu sýkýntýlarýn .Bence ilk yapman gereken ms konusuna hakim bir uzmanýn takibine girmen .Senin durumunu baþtan sona deðerlendiricektir gerekli görürse koruyucu tedavileri önericektir , yorgunluðun halsizliðin içinde ilaçlar verebilir durumunu inceledikten sonra .Bunlar hepimizin yaþadýðý sýkýntýlar ve bunlar için ilaçlar var ama duzenli takipte olmalýsýn ve Dr un vermeli bunlarý. Moralini bozma kendine dikkat et ...
dilekduygu
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 149

« Yantla #2 : 16 Ekim 2007 - 16:28:07 »

öncelikle hoþgeldin aramýza.Bende 9 ay oldu hastalýða yakalanalý bende iþ manyaðý ve sürekli toplantýlarý olan bi hatun olarak diyorum ki bunu fýrsat olarak bil kendine ve dinlen caným ben yaklaþýk 6 aydýr dinlendim ve çok iyi geldi .Neden bu doktor bana bu kadar rapor verdi dedim anlamamýþtým ama bu dinlenmenin çok önemli olduðunu biliyorum.inan hepsi geçicek ilk ataktan sonra geçmesi biraz uzun gibi gelebilir ama canýný sýkma bu normal bi durum.Þimdi iyiyim gittikçe baþ dönmelerim geçti ve sevdiðim iþime döndüm sende dönüceksin merak etme sakýn ve kendine çok iyi bak
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #3 : 16 Ekim 2007 - 16:40:57 »

Gecmiþ olsun, Hoþgeldiniz aramýza.Acil þifalar diliyorum.

Saðlýcakla tebessümle kalýn...
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #4 : 16 Ekim 2007 - 19:50:18 »

Sevgili Servet aramýza hoþgeldin.Geçmiþ olsun.MS konusunda yavaþ yavaþ bilgi sahibi olacak ve onunla yaþamaya alýþacaksýn.Ama toparlanman için biraz zamana ihtiyacýn olacak.Öncelikle MS için mutlaka uzman bir hekimin takibine girmeli ve kontrol altýnda olmalýsýn.Tedavin için gerekli planý yapacaktýr dr un.Yaþam þeklinde belki biraz deðiþiklik yapman ve temponu biraz düþürmen gerekebilir,bu senin için de daha iyi olur ve kendine göre ayarlarsýn iþini.Vücudunun sesi sana yol gösterecektir.Moralin iyi olsun yeter ki.Asla savaþmaktan vazgeçme .Allah þifa versin.Saðlýk ve sevgiyle kal
servet
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 19

« Yantla #5 : 16 Ekim 2007 - 23:00:17 »

Sevgili arkaaþlar,
Hepinizin ilgisine çok teþekkür ederim. Sayenizde artýk kendimi yalnýz hissetmiyorum. Sizlerinde dediði gibi kesinlikle doktor kontrolünde olmam gerektiðinin farkýndayým ve þu anda Bakýrköy Ruh Sinir hastanesinin MS Polikliniðinde kontrol altýndayým. Hatta yarýn doktorum ile randevum var. Doktorlarýma güveniyorum ama MS hayatýma hiç beklemediðim bir anda birden girdi ve henüz þokunu atlatamadým belki. Ýster istemez o aktif iþten baþka birþey düþünmeiðim günlerimi özlüyorum ve bedenim buna müsaade etmeyince de soru iþaretlerim artýyor. Ama bu siteye üye olunca yalnýz olmadýðýmý ayný durumlardan benim gibi sizlerinde geçtiðii anlýyor ve savaþma azmim yükseliyor. Allah beterinden sakýnsýn.  Kahkaha Ölüm yokya ucunda napalým demek ki birazda dinlenme zamaný þimdi.  Kahkaha

Hepinize ataksýz günler temenni ediyorum sevgili arkaaþlarým...

Bastýðýn yeri toprak deyip geçme taný..
yasoo06
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 335

« Yantla #6 : 17 Ekim 2007 - 15:15:48 »

geçmiþ olsun arkadaþým aramýza hoþ geldin
ben ilk ataðýmdan sonra 8 ay iþe gidememiþtim. kendini iyi hissettigin zaman baþla sen iþe
nidan
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 36

« Yantla #7 : 17 Ekim 2007 - 22:11:36 »

selam güzel arkadaþým,sakýn azmini kaybetme ya da kaybetmemeye çalýþ,biliyor musun ben iþimden 20 aya yakýn bi zaman ayrý kaldým,raporluydum, þimdi baþladým çünkü bu öyle bi hastalýk ki hiç bi neden yokken psikiatrik þikayetlerle de ataða neden olabiliyor.... dikkat!!!!
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

05 Nisan 2021 - 21:32:46