Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Bu da benim þarkým...
15 Mays 2024 - 10:12:19 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Bu da benim þarkým...  (Okunma Says 6448 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Salim
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« : 28 Nisan 2007 - 09:52:55 »

Tüm MS'li dostalara selamlar;
Zaman geçtikçe insan hikayesini unutuyor. Bir gün hastalýðý da unutmayý dileyerek hatýrlayabildiðim kadarýyla hastalýk geçmiþimi sizlerle paylaþayým.
2005 yýlýnýn Ekim ayýnda sol kol ve bacaðýmda uyuþma ve güçsüzlük hissetmeye baþladým. O zamanlar Konya'da bulunuyordum. Bir doktor arkadaþýma baþvurdum. Boyunda fýtýklaþma olabilir dedi ve ortopedi'ye yönlendirdi. Ortopedi polikliniðinde boyun MR'ý istediler. Bu arada fýtýk operasyonu için doktor araþtýrmaya baþladýk. Yaklaþýk bir hafta sonra, yürürken ayaklarýmý sürümeye baþladým. MR çekildi ve ortopedi ile ilgim olmadýðý, nöroloji'ye acilen gitmem gerektiði söylendi. Nöroloji polikliniðine gittim, EMG çekelim dediler ve randevu verdiler. EMG çekiminden sonra burada da acilen nörolojiye yatmam gerektiði söylendi. Bu ana kadar pek umursamadým, aslýnda fýtýk da çýkmayýnca rahatladým bile sayýlýr. Bir kaç gün sonra beyin cerrahý bir aile dostumuzla karþýlaþtýk ve þikayetlerimden bahsettim. Beyin MR'ý çekelim ve kanser veya tümör olmadýðýndan emin olalým deyince neye uðradýðýmý þaþýrdým. Hemen MR için randevu aldým ve ayný gün beyin MR'ýný çektirip muyanehanesine götürdüm. Odasýna girmeyi beklerken raporun sonuç kýsmýnda aktif MS ve pansinüzit yazdýðýný gördüm. MS hastalýðýný duymuþtum ama rapordakinin bununla ilgisi olduðunu düþünmemiþtim. Neyse beni çaðýrdý. Filmi ve raporu inceledi ve kanser veya tümör bulgusu yok, ama seni bir nöroloji profesörü arkadaþýma göndereceðim dedi. Beyin ve boyunda MS plaklarý olduðunu, birkaç gün hastanede yatýp çýkacaðýmý söyledi. Zaten daha detaylý anlatmasýna gerek kalmamýþtý. Rapordaki MS ile bildiðim MS ayný þeydi. Þoktan mýdýr bilmiyorum o anda sakinliðimi nasýl ve neden koruduðumu hiç bir zaman anlayamadým. Oradan çýkýp doðruca nöroloji profesörünün yanýna gittim, hastaneye telefon açýp yatýþ için geleceðimi söyledi. Hazýrlanýp hastaneye gittim ve yattým. Sonradan arkadaþ olacaðýmýz bir doktor ilk muayenemi yaptý ve hastalýk ve uygulanacak tedavi hakkýnda bilgi verip gitti. 5 gün pulse alýp çýktým, neredeyse tamamen iyileþtim. 1 ay süreyle de oral yoldan kortizon aldým. Devamýnda her 5 haftada bir genel olarak uyuþma, güçsüzlük, yürüme bozukluðu gibi þikayetlerle baþlayan ataklar gelmeye baþladý. Ýlk yatýþým olan 2006 Ocak ayýndan bu yana tam 3 atak daha geçirdim ve moralim bozuldu. Konya'daki iþlerimi bitirp Ankara'ya ailemin yanýna geldim. Ýkinci ataktan sonra Rebif44 kullanmaya baþladým. Rebif'in 4 aylýk etkinlik süresinin ardýndan ataklarým kesildi.  Hatta öyle ki; geçtiðimiz bütün yaz o kadar sýcaða raðmen hasta olduðumu hissetmedim bile. Yine 2006 yýlýnýn Ekim ayýnda, sýkýntýlar baþladý. Soðuk algýnlýðýna yakalanmýþtým ve çok zor iyileþmiþtim. Baþ dönmeleri ve görmede bulanýklýk baþladý. Baþ dönmeleri ayakta duramayacak kadar artýnca doktora gittim. MR, muayene derken atak geçirdiðim anlaþýldý. Tekrar pulse aldým, ama bu sefer tamamen iyileþemedim. Baþ dönmeleri kesilmedi, bunun için günde üç doz Nootropil 800 mg kullanýyorum. Doktorum Gazi Týp Fakültesi'nden Prof.Dr.Ceyla ÝRKEÇ ve kendisinden memnunum.
Hastalýkla en etkin mücadelenin moral ile olduðunu gördüm.
Tüm kader arkadaþlarýma moral,sabýr ve þifa dilerim...
hayat dolu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 1143

« Yantla #1 : 28 Nisan 2007 - 11:16:12 »

ilk olarak geçiþ olsun diliyorum kader arkadaþým. ama öyle ama böyle sonuç olarak baþlamýþ! bundan sonra geçmiþe deðil, geleceðe bakmaný ve hayata dört elle sarýlmaný tavsiye ederim  tekrar geçmiþ olsun bol saðlýklý günler diliyorum......

ÝÞLER AYNA ÇAL ÇAL OYNA!!!!!!!!!!! ; ) UNUTMAYIN ACILAR PAYLAÞTIKÇA AZALIR.........
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 91

« Yantla #2 : 04 Austos 2007 - 13:47:19 »

merhaba salim,yazýný þimdi okudum.Geçmiþ olsun.MS'le yaþadýðýn ilk þikayetlerin benle hemen-hemen ayný...yalnýz ben COPAXONE kullanýyorum.bazen MS'le içiçe olmak aðýr gelsede;herþeye raðmen hayat devam ediyor acýsýyla-tatlýsýyla...yinede YAÞAMAK GÜZEL deðil mi? MS'siz günler diliyorum arkadaþým.
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #3 : 07 Austos 2007 - 12:42:40 »

Merhaba salim gecmiþ olsun kader arkadaþým,hoþgeldin aramýza hemen hemen bir coðumuzun þikayetleri ayýný.mslide olsan yaþamýn tadýný keyfini cýkar hayat herþeye raðmen cok güzel.
ne olursa olsun bir tebessümden vazgecme 

sevgi ve saðlýcakla kal
yasoo06
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 335

« Yantla #4 : 15 Eyll 2007 - 12:16:13 »

geçmiþ olsun arkadaþým,,, Allah ataklardan korusun... ve tedavisi bulunsun artýk bu hastalýðýn... kendine iyi bak
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

17 Austos 2020 - 11:14:46