Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Ben de sonunda MS'li Dostlardayým...
15 Mays 2024 - 21:05:14 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Ben de sonunda MS'li Dostlardayým...  (Okunma Says 10861 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
carpenoctem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 42

« : 23 Eyll 2007 - 21:01:19 »

Farklý sitelerden (gateway) beni tanýyan arkadaþlarýn peþinden ben de buraya geldim...

Benim iki adet ms'im var... Birincisi marfan sendromu ikincisi multipl skleroz... Bu nedenle kendime ms&ms de diyorum MS harfleri ile o kadar içli dýþlý oldum ki, yakýnda menstrual sendrom geçiren ilk erkek olarak tarihe geçebilirim...

Multipl Skleroz beni ilk olarak 2004 yýlýnda etkilemeye baþlamýþ. Ancak o zamanlar býrakýn ms olduðumu, bir rahatsýzlýðým olduðunu bile tahmin etmem zordu. Tek þikayetim boynumdaki elektrik çarpma hissiydi... Daha sonra farklý bir bölgemdeki elektrik çarpma hissi ve sað bacakta kas güçsüzlüðü... Tüm bunlar yaþanýrken suçluyu marfan sendromu sanan doktorlar o servis benim bu servis benim gezmeme yol açýyordu... En sonunda kendi teþhisimi koydum ve "Ben ms'im bu hastanede ms ile ilgili uzman kimdir" dedim... Ve o uzmana henüz elimde mr bile yokken ben ms'im teþhis koydurmaya geldim diyerek gittim... Beyin mr'ý... Hastanede yatma... Bos... Boyun mr'ý derken teþhisim kondu... Haklýydým Ki teþhis konulduðunda belirsizlikten sýkýlmýþlýðýn etkisiyle, "þükürler olsun" dedim Doktor bana biraz tuhaf baktý ama...

Teþhisim Mart 2007'de kondu... O tarihten sonra da iki atak geçirdim... En büyük sýkýntým sað bacaðým, ancak o da bu günlerde pek rahatsýz etmiyor... Ara sýra kendini hatýrlatmaktan öteye geçmiyor...

Þimdilik aklýma gelenler bunlar Tanýyanlar zaten tanýyor... Tanýmayanlar için de sanýrým bu kadar bilgi þimdilik yeterli...
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 23 Eyll 2007 - 21:07:43 »

Aramýza hoþgeldin carpenoctem Umarým bu ms&ms lerle olan yakýnlýðým yavaþ yavaþ aranýzýn soðumasýyla biter Geçmiþ olsun arkadaþým...
cagla
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 5

Mesaj Says: 3040

« Yantla #2 : 23 Eyll 2007 - 21:24:48 »

aramýza hoþgeldin... çok geçmiþ olsunn

küçükkeN bi yeRim acýyýNca ÖpimDe GeçsiN DerDinya, kaLbiM aCýYo Anne haDi öpTe geçsiN...
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #3 : 23 Eyll 2007 - 23:01:13 »

Sevgili carpenoctem MS e bu denli iyi bakabilmen çok iyi.Bazý þeyleri aþmýþsýn ve hayata güzel bakabiliyorsun.Ben hikayenden bunu rahatlýkla anlayabildim.Ýnþallah bu þekilde MS in devam eder ve bir problemle karþýlaþmazsýn.Saðlýk ve sevgiler :)Aramýza hoþgeldin....
carpenoctem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 42

« Yantla #4 : 24 Eyll 2007 - 00:28:11 »

Sevgili carpenoctem MS e bu denli iyi bakabilmen çok iyi.Bazý þeyleri aþmýþsýn ve hayata güzel bakabiliyorsun.Ben hikayenden bunu rahatlýkla anlayabildim.Ýnþallah bu þekilde MS in devam eder ve bir problemle karþýlaþmazsýn.Saðlýk ve sevgiler :)Aramýza hoþgeldin....

Baþlarda acaba farkýnda olmadan manik bir yaklaþým mý sergiliyorum diye düþünüyordum. Ancak vakit geçtikçe böyle olmadýðýný þükür ki gördüm... Hayatta deðiþtiremeyeceðimiz gerçekler vardýr, ve hiç bir olgu yoktur ki tamamen olumsuz veya olumlu olsun... Bu nedenle olumsuz gözüken ve deðiþtirelemeyen olgularýn olumlu yanlarýný keþfetmek, olumsuzluklarýný olabildiðince göz ardý etmenin gerekli olduðunu düþünüyorum...

Ne deðiþti? Kararsýz yapým nedeniyle ve biraz maymun iþtahlý olmam neticesinde iþ hayatýnda tek bir yol çizmeyi bir türlü beceremiyordum. MS nedeniyle özel sektörün bana pek de olumlu bakmayacaðý gerçeði ile yüzleþerek akademisyen olmaya karar verdim ve bu yönde çalýþmalara ve ilerlemeye baþladým. Belki ms olmasaydý bu konuda karar vermem çok zor olacaktý. Veya ms neticesinde bir çok insaný maskesiz görme þansý yakaladým ve etrafýmdaki insanlarýn gerçekten deðerli olanlarýný maske takanlardan ayýrt etmemi saðladý. Anlamsýzlaþmaya baþlayan hayatýma baþka anlamlarda da anlam katmayý becerdi.

Belki tuhaf ama ms'in belki semptomlarýný deðil ancak hayata bakýþ açýmda bana kattýklarýný seviyorum. MS'e hiç küsmedim, bazen kýzdým ancak sýrtýmý çevirmenin bana bir yarar saðlamayacaðýný bildiðim için kýzgýnlýðýmý hep belli bri seviyede tutmaya çabaladým.
yasoo06
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 335

« Yantla #5 : 24 Eyll 2007 - 14:58:37 »

ooooo kerem hoþgeldin.... senin üstün bilgilerinden buradada yararlanacak olmak beni çok mutlu etti... MS&MS inle mutluluklar...
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #6 : 24 Eyll 2007 - 15:14:23 »

Gecmiþ olsun kerem hoþgeldin sitemize 

saðlýcakla tebessümle kal...
kivo
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 7

Mesaj Says: 2532

« Yantla #7 : 26 Eyll 2007 - 10:17:44 »

aramýza hoþ geldin geçmiþ olsun kerem.

HATIRLAR
MISIN DOGDUGUN ZAMANLARI? SEN AGLARKEN HERKES SEVINÇLE GÜLÜSÜYORDU. ÖYLE
BIR ÖMÜR YAÞA KI, ÖLDÜGÜN ZAMAN HERKES AGLASIN, SEN MUTLULUKLA GÜLÜMSE.
IÞIL
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 402

« Yantla #8 : 26 Eyll 2007 - 10:46:28 »

hoþgeldin keremcim...
nisa
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 734

« Yantla #9 : 26 Eyll 2007 - 11:39:02 »

aramýza h.g gatevayda yazýlarýný okuyodum burdada devam ettýrmen mutluluk verici hepimize ms siz günler...
incitanem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 9

« Yantla #10 : 04 Ekim 2007 - 00:16:08 »

sevgili carpenoctem yani adýný þimdi öðrendim kerem desem bi mahsuru olurmu,seni de burda görmek çok güzel,senin engin ve derin bilgilerini akýcý sohbetini özlemiþiz,çok doðru saptamalarýn ve gözlemlerin var,bizleri de haberdar edersen seviniriz.senin yazýlarýný okumak güzel,sevgiyle kal.....
BuaKaW_PRaMuK
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 2496

« Yantla #11 : 08 Ekim 2007 - 02:41:39 »

Valla ne diim hikayen cok ilgimi çekti...kendine güvenin tam hayatla barýsýksýn pozitif bakabiliorsun cok mutlu etti bu benide..kendime epey yakýn buldum seni..umarým hep mutluluk ve neþe içinde kalýrsýn...Dostum geçmiþ olsun dior yüce rabbimden þifalar diliyorum...sevgilerle

BeN SeNiNLe ToPRaÐa GiReRiM DiYeNLeRi ÇoK GöRDüM!!!BeN öYLe DiYeNLeRi ToPRaÐa HeP YaLNýZ GöMDüM!!!
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

19 Mart 2022 - 07:47:45