Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Doktorum ve MS 'liyim
15 Mays 2024 - 16:45:54 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Doktorum ve MS 'liyim  (Okunma Says 9069 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
dryasin
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« : 18 Austos 2007 - 18:46:32 »

selam bütün arkadaþlara.ben istanbulda bir hastanede dahiliye asistanýyým.20 gün kadar önce sað gözümde baþlayan aðrý nedeniyle çalýþtýðým hastanenin göz bölümüne gittim.bir dizi muayeneden sonra doktor arkadaþ gözümün normal olduðunu ve þikayetim devam ederse 3 gün içinde tekrar görünmemi söyledi.aradan 4 gün geçti ve benim sað gözde net görememe,bulanýk görme ve renklerde matlaþma þikayetim baþladý.tekrar göze muayeneye gittim.tekrar göz dibine bakýldý ama bir sorun yoktu.nöroloji bölümüne yönlendirdi doktorum.arkadaþlar kýsa bi muayeneden sonra beyin MR ýmý istedi.mr çekildi ve radyolog doktora gösterildi.beyindeki plaklar kabak gibi görünüyordu.bütün bunlar bir öðleden sonrasýna sýðdý ve ben artýk bir MS liydim.ama bu olaydan sonra kendimi geriye dönük incelediðimde 2 yýl önce de 5 gün süren bir baþ dönmesi ve nistagmus (çift görme) um olmuþtu,ama ben nöbetlerimin yoðunluðuna ve yorgunluða vermiþtim.þimdi anlýyorum ki aslýnda o da bi atakmýþ.o zaman muayene olsam belki daha erken teþhis edilecekti,þimdi bunun piþmanlýðý içindeyim ama belki de sonuç zaten deðiþmeyecekti.þu an Mefkure Eraksoy haným tarafýndan atak tedavisi baþlandý.sonrasýnda eðer yeni plaklar çýkarsa aþý tedavisine geçeriz dedi.
bu arada bütün bu olaylar geliþirken eþimin doðumuna 3 gün vardý ve þu an 9 günlük bir kýzým var.ben ilk baþta eþime söylemedim.nasýl söyleye bilirim ki?hamileydi ve hastalýklara karþý çok duyarlýdýr.ama þu an bir vesileyle öðrendi.ilk baþta ben bir þok ve kabullenememe  döneminden geçtim ama þu an kendimi alýþmýþ hissediyorum.eþim de yavaþ yavaþ alýþýyor.
neysee ,sözü fazla uzatmayalým.arkadaþlar son olarak size söyleyeceðim þu,bende dahil olmak üzere kimse kaybedinceye kadar saðlýðýnýn kýymetini bilmiyor.hastalýk bana uðramaz zannediyor,baþa gelince anlýyor.þu an bu hastalýða yakalandýðým için o kadar da üzülmüyorum.kimsenin ne olacaðý ne zamana kadar yaþayacaðýný Allah bilir.hayatý doya doya yaþamak lazým,sevdiklerinizle.nice hastalar,hastalýklar gördüm.kesinlikle buna çok þükür.saðlýcakla kalýn...
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 2278

« Yantla #1 : 18 Austos 2007 - 22:40:35 »

geçmiþ olsun. neticede insanýz tabiki ilk baþta üzülüyoruz þaþýrýyoruz. Ama en kýsa sürede kabullenmek ve fazla düþünmemek. baþarabilene. ailenizle beraber saglýklý huzurlu günler dilerim. tekrar gecmþ olsun
cesi
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 4331

« Yantla #2 : 18 Austos 2007 - 22:50:15 »

geçmiþ olsun dryasin hoþgeldin aramýza!  ailenle beraber mutlu, huzurlu ve ataksýz günler dilerim kendine iyi bak tekrar geçmiþ olsun
allah analý babalý büyütmek nasip etsin çocugunu

Hayat üçbuçuk ile dört arasýndadýr ya üçbuçuk atarsýn ya da dört dörtlük yaþarsýn!!
GonuL
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 484

« Yantla #3 : 19 Austos 2007 - 02:42:35 »

Öncelikle aramýza hoþ geldin diyorum.Böylesi umut dolu bakýþla görebilen ve üstelik Dr. olan bir arkadaþýmýz daha oldu diye sevinsekmi? yoksa üzülsekmi? ikileminde kaldým.
Ailenize katýlan can haberi ile eminim birdaha sýkýntý uðramýyacaktýr sizlere. Yavrunuza saðlýklý ve mutluluk dolu bir yaþam dilerim.Umudunuz her daim artarak sürsün. hayatýnýzdaki yeniliklerin eminim bir anlamý vardýr.Bunu keþfederek size sunulan bu þansý deðerlendireceðinizi ümit ediyorum.Sevgilerimle.

Her Engel Yaþam Koþullarýmýzý Daha Ýyileþtirecek Bir Fýrsattýr..
cagla
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 5

Mesaj Says: 3040

« Yantla #4 : 19 Austos 2007 - 10:54:33 »

hoþgeldin aramýzaa.... geçmiþ olsunnn

küçükkeN bi yeRim acýyýNca ÖpimDe GeçsiN DerDinya, kaLbiM aCýYo Anne haDi öpTe geçsiN...
ilhan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 800

demir tava geldi kömür akýl baþa geldi ömür bitti

« Yantla #5 : 19 Austos 2007 - 12:39:29 »

Merhaba dryasin,
Aramýza hoþgeldin geçmiþ olsun dileklerimi iletirim öncelikle ms üzerinde fazla düþünme  ama hafife alma dr a bunu demek garip ama anlayýþýna sýðýnýrým mefkure hoca gibi deðerli birinin gözetiminde aþabileceðine inanýyorum yeðenimize anne babalý saðlýklý uzun bir ömür dilerim elleriniz ellerinizden ayrýlmasýn inþallah :)sevgiyle
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #6 : 19 Austos 2007 - 21:05:56 »

Sevgili arkadaþým öncelikle geçmiþ olsun.Öncelikle inþallah MS iniz sorunsuz devam eder ve iyi bir seyir takip eder.Ýnsan bilince gerçekten daha kötü oluyor ama sizin eþiniz ve yeni dünyaya gelmiþ bir yavrunuz var.Allah baðýþlasýn.Onlarla birlikte hayata daha sýký sarýlýn ve kesinlikle moralinizi bozmayýn.Sevgi ve saðlýkla kalýn.
mimar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 35

« Yantla #7 : 24 Austos 2007 - 10:29:24 »

Doktor Bey, geçmiþ olsun.
8 yýldýr ms hastasýyým;
Açýkçasý atak geçirmediðim süre boyunca hiçbir þekilde ms i, etkilerini, yaptýðým þeylerin(yeme, yorgunluk) ms için doðru ya da yanlýþlarýný düþünmem.Hatýrlamak istemediðimden, korktuðumdan herhalde.Bu sitede ms le yüzleþtim galiba. Doðru mesajlarý okuyorum.Bu da iyi hissettiriyor bana kendimi.
Size de ataksýz ama ataklara karþý güçlü bir yaþam diliyorum.
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 91

« Yantla #8 : 17 Eyll 2007 - 00:07:34 »

Merhaba dryasin,geçmiþ olsun .dünyalar tatlýsý bir kýzýnýn olmasý  çok ama çok  güzel aslýnda yeni umutlarla dolu saf duygularý içinde barýndýran bir bebekle özellikle msle tanýþdýðýn bu günlerde paylaþman inan insana güç verecektir.her bebeðine baktýðýnda ondan güç almaný diliyorum.mssiz günler diliyorum
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

31 Mays 2020 - 00:07:10